Ammunition: Difference between revisions
From Realera Wiki
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 66: | Line 66: | ||
| style="vertical-align:middle;" | 0.8 | | style="vertical-align:middle;" | 0.8 | ||
| style="vertical-align:middle;" | [[Frost Dragon]], [[Serpent Spawn]], [[Dragon Lord]], [[Omruc]], [[Elder Wyrm]], [[Executioner Arranz]], [[Annihilon]], [[Wyvern]], [[Undead Dragon]], [[Desert Siege]]. | | style="vertical-align:middle;" | [[Frost Dragon]], [[Serpent Spawn]], [[Dragon Lord]], [[Omruc]], [[Elder Wyrm]], [[Executioner Arranz]], [[Annihilon]], [[Wyvern]], [[Undead Dragon]], [[Desert Siege]]. | ||
|- | |||
| [[Crystal Bolt]] | |||
| style="vertical-align:middle;" | [[File:Crystal Bolt.png]] | |||
| style="vertical-align:middle;" | 55 | |||
| style="vertical-align:middle;" | 0.85 | |||
| style="vertical-align:middle;" | [[Gaz'haragoth]]. | |||
|- | |- | ||
| [[Infernal Bolt]] | | [[Infernal Bolt]] | ||
| style="vertical-align:middle;" | [[File:Infernal Bolt.png]] | | style="vertical-align:middle;" | [[File:Infernal Bolt.png]] | ||
| style="vertical-align:middle;" | | | style="vertical-align:middle;" | 72 | ||
| style="vertical-align:middle;" | 0.9 | | style="vertical-align:middle;" | 0.9 | ||
| style="vertical-align:middle;" | [[Sungorath]], [[Morgaroth | | style="vertical-align:middle;" | [[Sungorath]], [[Morgaroth]], [[Annihilon]], [[Gaz'haragoth]]. | ||
|- | |- | ||
|} | |} |
Revision as of 09:09, 24 March 2023
Name | Attack | Weight | Dropped By | |
---|---|---|---|---|
Poison Arrow | ![]() |
23 | 0.8 | Blightwalker, Dworc Venomsniper, Elf Scout, Omruc, Hunter, Giant Spider, Necromancer. |
Arrow | ![]() |
25 | 0.7 | Elf, Elf Scout, Omruc, Hero, Hunter, Elf Arcanist, Clay Guardian, Scarab. |
Burst Arrow | ![]() |
27 | 0.9 | Destroyer, Wyrm, Red Priest, Omruc, Hunter, Dragon. |
Sniper Arrow | ![]() |
28 | 0.7 | Elder Beholder, Braindeath, Hero, Crystal Spider, Betrayed Wraith. |
Volcanic Arrow | ![]() |
30 | 0.8 | None. |
Bolt | ![]() |
30 | 0.8 | Dwarf Soldier, Minotaur Archer, Vicious Squire. |
Piercing Bolt | ![]() |
33 | 0.8 | Dwarf Soldier, Minotaur Archer, The Horned Fox. |
Vortex Bolt | ![]() |
35 | 0.8 | Amenophis |
Onyx Arrow | ![]() |
38 | 0.7 | Hand of Cursed Fate, Plaguesmith, Serpent Spawn, Orshabaal, Juggernaut, Latrivan, Ghazbaran, Golgordan, Betrayed Wraith. |
Power Bolt | ![]() |
40 | 0.8 | Frost Dragon, Serpent Spawn, Dragon Lord, Omruc, Elder Wyrm, Executioner Arranz, Annihilon, Wyvern, Undead Dragon, Desert Siege. |
Crystal Bolt | ![]() |
55 | 0.85 | Gaz'haragoth. |
Infernal Bolt | ![]() |
72 | 0.9 | Sungorath, Morgaroth, Annihilon, Gaz'haragoth. |