Ammunition: Difference between revisions
From Realera Wiki
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 30: | Line 30: | ||
| style="vertical-align:middle;" | 0.8 | | style="vertical-align:middle;" | 0.8 | ||
| style="vertical-align:middle;" | [[Dwarf Soldier]], [[Minotaur Archer]], [[The Horned Fox]]. | | style="vertical-align:middle;" | [[Dwarf Soldier]], [[Minotaur Archer]], [[The Horned Fox]]. | ||
|- | |- | ||
| [[Burst Arrow]] | | [[Burst Arrow]] | ||
Line 66: | Line 54: | ||
| style="vertical-align:middle;" | 0.8 | | style="vertical-align:middle;" | 0.8 | ||
| style="vertical-align:middle;" | [[Dwarf Soldier]], [[Minotaur Archer]], [[Vicious Squire]]. | | style="vertical-align:middle;" | [[Dwarf Soldier]], [[Minotaur Archer]], [[Vicious Squire]]. | ||
| [[Infernal Bolt]] | |||
| style="vertical-align:middle;" | [[File:Infernal Bolt.png]] | |||
| style="vertical-align:middle;" | 50 | |||
| style="vertical-align:middle;" | 0.9 | |||
| style="vertical-align:middle;" | [[Sungorath]], [[Morgaroth]], [[Nightmare]], [[Annihilon]], [[Gaz'haragoth]]. | |||
|- | |||
| [[Power Bolt]] | |||
| style="vertical-align:middle;" | [[File:Power Bolt.png]] | |||
| style="vertical-align:middle;" | 40 | |||
| style="vertical-align:middle;" | 0.8 | |||
| style="vertical-align:middle;" | [[Frost Dragon]], [[Serpent Spawn]], [[Dragon Lord]], [[Omruc]], [[Elder Wyrm]], [[Executioner Arranz]], [[Annihilon]], [[Wyvern]], [[Undead Dragon]], [[Desert Siege]]. | |||
|- | |||
|} | |} | ||
[[Category: Ammunition]] | [[Category: Ammunition]] |
Revision as of 12:29, 24 January 2023
Name | Attack | Weight | Dropped By | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Volcanic Arrow | ![]() |
30 | 0,8 | None. | |||||
Onyx Arrow | ![]() |
38 | 0.7 | Hand of Cursed Fate, Plaguesmith, Serpent Spawn, Orshabaal, Juggernaut, Latrivan, Ghazbaran, Golgordan, Betrayed Wraith. | |||||
Sniper Arrow | ![]() |
28 | 0.7 | Elder Beholder, Braindeath, Hero, Crystal Spider, Betrayed Wraith. | |||||
Piercing Bolt | ![]() |
33 | 0.8 | Dwarf Soldier, Minotaur Archer, The Horned Fox. | |||||
Burst Arrow | ![]() |
27 | 0,9 | Destroyer, Wyrm, Red Priest, Omruc, Hunter, Dragon. | |||||
Poison Arrow | ![]() |
23 | 0.8 | Blightwalker, Dworc Venomsniper, Elf Scout, Omruc, Hunter, Giant Spider, Necromancer. | |||||
Arrow | ![]() |
25 | 0.7 | Elf, Elf Scout, Omruc, Hero, Hunter, Elf Arcanist, Clay Guardian, Scarab. | |||||
Bolt | ![]() |
30 | 0.8 | Dwarf Soldier, Minotaur Archer, Vicious Squire. | Infernal Bolt | ![]() |
50 | 0.9 | Sungorath, Morgaroth, Nightmare, Annihilon, Gaz'haragoth. |
Power Bolt | ![]() |
40 | 0.8 | Frost Dragon, Serpent Spawn, Dragon Lord, Omruc, Elder Wyrm, Executioner Arranz, Annihilon, Wyvern, Undead Dragon, Desert Siege. |