Ammunition: Difference between revisions
From Realera Wiki
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 12: | Line 12: | ||
| style="vertical-align:middle;" | 0,8 | | style="vertical-align:middle;" | 0,8 | ||
| style="vertical-align:middle;" | None. | | style="vertical-align:middle;" | None. | ||
|- | |- | ||
| [[Sniper Arrow]] | | [[Sniper Arrow]] | ||
Line 54: | Line 48: | ||
| style="vertical-align:middle;" | 0.8 | | style="vertical-align:middle;" | 0.8 | ||
| style="vertical-align:middle;" | [[Dwarf Soldier]], [[Minotaur Archer]], [[Vicious Squire]]. | | style="vertical-align:middle;" | [[Dwarf Soldier]], [[Minotaur Archer]], [[Vicious Squire]]. | ||
|- | |||
| [[Onyx Arrow]] | |||
| style="vertical-align:middle;" | [[File:Onyx Arrow.png]] | |||
| style="vertical-align:middle;" | 38 | |||
| style="vertical-align:middle;" | 0.7 | |||
| style="vertical-align:middle;" | [[Hand of Cursed Fate]], [[Plaguesmith]], [[Serpent Spawn]], [[Orshabaal]], [[Juggernaut]], [[Latrivan]], [[Ghazbaran]], [[Golgordan]], [[Betrayed Wraith]]. | |||
|- | |- | ||
| [[Power Bolt]] | | [[Power Bolt]] |
Revision as of 12:30, 24 January 2023
Name | Attack | Weight | Dropped By | |
---|---|---|---|---|
Volcanic Arrow | ![]() |
30 | 0,8 | None. |
Sniper Arrow | ![]() |
28 | 0.7 | Elder Beholder, Braindeath, Hero, Crystal Spider, Betrayed Wraith. |
Piercing Bolt | ![]() |
33 | 0.8 | Dwarf Soldier, Minotaur Archer, The Horned Fox. |
Burst Arrow | ![]() |
27 | 0,9 | Destroyer, Wyrm, Red Priest, Omruc, Hunter, Dragon. |
Poison Arrow | ![]() |
23 | 0.8 | Blightwalker, Dworc Venomsniper, Elf Scout, Omruc, Hunter, Giant Spider, Necromancer. |
Arrow | ![]() |
25 | 0.7 | Elf, Elf Scout, Omruc, Hero, Hunter, Elf Arcanist, Clay Guardian, Scarab. |
Bolt | ![]() |
30 | 0.8 | Dwarf Soldier, Minotaur Archer, Vicious Squire. |
Onyx Arrow | ![]() |
38 | 0.7 | Hand of Cursed Fate, Plaguesmith, Serpent Spawn, Orshabaal, Juggernaut, Latrivan, Ghazbaran, Golgordan, Betrayed Wraith. |
Power Bolt | ![]() |
40 | 0.8 | Frost Dragon, Serpent Spawn, Dragon Lord, Omruc, Elder Wyrm, Executioner Arranz, Annihilon, Wyvern, Undead Dragon, Desert Siege. |
Infernal Bolt | ![]() |
50 | 0.9 | Sungorath, Morgaroth, Nightmare, Annihilon, Gaz'haragoth. |