Ammunition: Difference between revisions
From Realera Wiki
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 42: | Line 42: | ||
| style="vertical-align:middle;" | 0.8 | | style="vertical-align:middle;" | 0.8 | ||
| style="vertical-align:middle;" | None. | | style="vertical-align:middle;" | None. | ||
|- | |||
| [[Vortex Bolt]] | |||
| style="vertical-align:middle;" | [[File:Vortex Bolt.png]] | |||
| style="vertical-align:middle;" | 32 | |||
| style="vertical-align:middle;" | 0.8 | |||
| style="vertical-align:middle;" | [[Amenophis]] | |||
|- | |- | ||
| [[Piercing Bolt]] | | [[Piercing Bolt]] | ||
Line 48: | Line 54: | ||
| style="vertical-align:middle;" | 0.8 | | style="vertical-align:middle;" | 0.8 | ||
| style="vertical-align:middle;" | [[Dwarf Soldier]], [[Minotaur Archer]], [[The Horned Fox]]. | | style="vertical-align:middle;" | [[Dwarf Soldier]], [[Minotaur Archer]], [[The Horned Fox]]. | ||
|- | |- | ||
| [[Onyx Arrow]] | | [[Onyx Arrow]] |
Revision as of 18:32, 2 March 2023
Name | Attack | Weight | Dropped By | |
---|---|---|---|---|
Poison Arrow | ![]() |
23 | 0.8 | Blightwalker, Dworc Venomsniper, Elf Scout, Omruc, Hunter, Giant Spider, Necromancer. |
Arrow | ![]() |
25 | 0.7 | Elf, Elf Scout, Omruc, Hero, Hunter, Elf Arcanist, Clay Guardian, Scarab. |
Burst Arrow | ![]() |
27 | 0.9 | Destroyer, Wyrm, Red Priest, Omruc, Hunter, Dragon. |
Sniper Arrow | ![]() |
28 | 0.7 | Elder Beholder, Braindeath, Hero, Crystal Spider, Betrayed Wraith. |
Bolt | ![]() |
30 | 0.8 | Dwarf Soldier, Minotaur Archer, Vicious Squire. |
Volcanic Arrow | ![]() |
28 | 0.8 | None. |
Vortex Bolt | ![]() |
32 | 0.8 | Amenophis |
Piercing Bolt | ![]() |
33 | 0.8 | Dwarf Soldier, Minotaur Archer, The Horned Fox. |
Onyx Arrow | ![]() |
38 | 0.7 | Hand of Cursed Fate, Plaguesmith, Serpent Spawn, Orshabaal, Juggernaut, Latrivan, Ghazbaran, Golgordan, Betrayed Wraith. |
Power Bolt | ![]() |
40 | 0.8 | Frost Dragon, Serpent Spawn, Dragon Lord, Omruc, Elder Wyrm, Executioner Arranz, Annihilon, Wyvern, Undead Dragon, Desert Siege. |
Infernal Bolt | ![]() |
50 | 0.9 | Sungorath, Morgaroth, Nightmare, Annihilon, Gaz'haragoth. |